Spesifikasi Palm Treo 650

| Network | |
|---|---|
| Technology | GSM |
| 2G bands | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| GPRS | Class 10 |
| EDGE | Class 10 |
| Launch | |
|---|---|
| Announced | 2004, Q4 |
| Status | Discontinued |
| Body | |
|---|---|
| Dimensions | 113 x 59 x 23 mm (4.45 x 2.32 x 0.91 in) |
| Weight | 178 g (6.28 oz) |
| Keyboard | QWERTY |
| SIM | Mini-SIM |
| Display | |
|---|---|
| Type | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Size | 2.4 inches, 44 x 44 mm, 18.6 cm2 (~27.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 320 x 320 pixels, 1:1 ratio (~189 ppi density) |
| Five-way navigation button |
| Platform | |
|---|---|
| OS | Palm 5.4 |
| CPU | Intel PXA270 312 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Card slot | SD/SDIO/MMC, up to 2 GB |
| Internal | 23MB |
| Main Camera | |
|---|---|
| Single | VGA |
| Video | Yes |
| Selfie Camera | |
|---|---|
| No |
| Sound | |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| Alert types | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| 3.5mm jack | No |
| Ringtones can be assigned to contacts |
| Comms | |
|---|---|
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Positioning | No |
| Infrared port | Yes |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| Features | |
|---|---|
| Sensors | |
| Browser | HTML |
| MP3 player Organizer World Clock |
| Battery | |
|---|---|
| Type | Removable Li-Ion battery |
| Stand-by | Up to 300 h |
| Talk time | Up to 6 h |
| Misc | |
|---|---|
| Colors |
